statystyki

Nadzór nad Agencją i Modernizacji Rolnictwa w zakresie gospodarki finansowej

04.04.2009, 06:28; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:16
Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie nadzoru nad Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w zakresie gospodarki finansowej, przedłożony przez ministra finansów.

Minister finansów ma nadzorować gospodarowanie środkami publicznymi przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Chodzi o środki z Unii Europejskiej i krajowe środki publiczne, przeznaczone na współfinansowanie projektów realizowanych za pieniądze unijne. Ma to dotyczyć także krajowych środków publicznych, przeznaczonych na funkcjonowanie Agencji i realizację jej zadań oraz pomoc publiczną w rolnictwie. Nadzór ministra finansów nad ARiMR będzie polegał na sprawdzeniu, czy jest ona przygotowana do wydawania pieniędzy, zgodnie z wymogami unijnymi. Minister finansów będzie także nadzorował przygotowanie projektu planu finansowego Agencji na dany rok. Będzie mógł też żądać od prezesa Agencji informacji i wyjaśnień oraz udostępniania dokumentów, a także wnioskować o przeprowadzenie kontroli w Agencji. Sprawdzi też, czy pieniądze są właściwie wydawane. Prezes ARiMR będzie musiał informować ministra finansów o wszczęciu kontroli w Agencji przez organy skarbowe, Najwyższą Izbę Kontroli oraz służby UE. Będzie musiał także przekazać ministrowi wyniki kontroli wraz zaleceniami pokontrolnymi oraz swoją opinią. Na podstawie tych informacji minister będzie mógł podejmować kolejne czynności związane z nadzorem.


Pozostało jeszcze 4% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane