statystyki

Uwolnienie sprzedającego od odpowiedzialności za wadliwy towar

03.04.2009, 05:57; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:16
Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji o projekt ustawy o zmianie ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, który wskazuje możliwość uwolnienia sprzedającego od odpowiedzialności za wadliwy towar.

W projekcie nowelizacji wskazano moment, w którym konsument wiedział lub, oceniając rozsądnie, powinien wiedzieć o wadach towaru (o niezgodności towaru z umową), co uwalnia sprzedającego od odpowiedzialności. Określono, że to „chwila zawarcia umowy” jest momentem, w którym konsument powinien wiedzieć o braku zgodności towaru z umową. Taki zapis jest zgodny z dyrektywą unijną. W praktyce oznacza to, że sprzedawca, aby uwolnić się od odpowiedzialności za niezgodność sprzedanego towaru z umową będzie musiał udowodnić, że konsument w momencie dokonywania transakcji wiedział o wadzie towaru lub, racjonalnie rzecz oceniając, powinien o niej wiedzieć.


Pozostało jeszcze 12% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane