Już 30 wyjątkowych przedmiotów czeka na licytację podczas IV Dorocznej Aukcji Charytatywnej Kancelarii BSO Prawo & Podatki. Wśród nich dary Prezydentów: Lecha Wałęsy, Ryszarda Kaczorowskiego i Aleksandra Kwaśniewskiego, ale również perełki sztuki - dzieła Magdaleny Abakanowicz, Stanisława Drożdża, Stanisława Wysockiego. Gośćmi Aukcji będą Metropolita Wrocławski Arcybiskup Marian Gołębiewski i prof. Jan Miodek. Oprawę muzyczną zapewni Martyna Jakubowicz.

IV Doroczna Aukcja Charytatywna Kancelarii BSO Prawo & Podatki rozpocznie się 4 grudnia 2008 r. o godz. 18.00 w Sali Wielkiej wrocławskiego Ratusza. Jej celem jest zebranie funduszy na rzecz dzieci chorych na nowotwory z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

Nasze trzy ostatnie aukcje przyniosły w sumie ponad ćwierć miliona złotych, które w całości przekazaliśmy na zakup sprzętu medycznego dla Kliniki – mówi Krzysztof Bramorski z Kancelarii BSO Prawo & Podatki. To z jednej strony zasługa Ofiarodawców przedmiotów na Aukcję, którzy doceniając jej szczytny cel z wielką szczodrością dzielą się swymi pamiątkami. Z drugiej strony nie możemy zapomnieć o hojności gości Aukcji, którzy z wielką pasją licytują dary. – dodaje organizator Aukcji.

Każdego roku Aukcję Charytatywną Kancelarii BSO Prawo & Podatki wspiera ogromna rzesza znanych i cenionych osób ze świata kultury, nauki i polityki. Tegoroczna Aukcja to wielka okazja dla kolekcjonerów sztuki, którzy będą mieli okazję powiększyć swe zbiory o tak niezwykłe prace malarskie i graficzne jak obraz znakomitego malarza Edwarda Dwurnika, gwasz na papierze Magdaleny Abakanowicz, pojęciokształ Stanisława Drożdża pt. „Zapominanie”, grafiki Andrzeja Pągowskiego i świetnego włoskiego artysty Nanni Tedeschi. Również miłośnicy literatury znajdą dla siebie coś wyjątkowego. Na licytację czeka wspaniały zestaw dzieł literackich - najnowsze wydania książek profesora Normana Daviesa z dedykacjami autora oraz skarby polskiej poezji: rękopis wiersza pt. „Na obrzeżach poezji” przekazany przez Tadeusza Różewicza (napisany odręcznie na kartce z zeszytu) i autograf wiersza „Ojcze Nasz” Aleksandra Rozenfielda. O małych pacjentach nie zapomnieli również muzycy: Hanna BanaszakMichał BajorMajka JeżowskaAlicja Majewska podarowali swe płyty CD z autografami. Irena Santor ofiarowała pochodzące z własnej kolekcji płyty gramofonowe z utworami w jej pięknym wykonaniu. Do tego znakomitego grona Darczyńców dołączyli również mężowie stanu – trzej Prezydenci: Lech Wałęsa (stylowy zegar na biurko), Ryszard Kaczorowski (zestaw historycznych kart pocztowych z okolicznościowymi datownikami oraz książkę o życiu Prezydenta Rzeczpospolitej na Uchodźstwie) i Aleksander Kwaśniewski, który wraz z małżonką przekazał album prezentujący Polskę poprzez zdjęcia najważniejszych osób, miejsc i wydarzeń.

Ogromne wrażenie sprawiła na nas otwartość, z jaką spotkały się nasze prośby o wsparcie tegorocznej Aukcji Charytatywnej – mówi Krzysztof BramorskiWszyscy nasi Darczyńcy to wielkie osobowości, ale przede wszystkim to osoby rozumiejące jak wielką walkę każdego dnia toczą dzieci chore na raka – dodaje.

IV Aukcja Charytatywna obfituje również w pamiątki po osobistościach życia publicznego, których niestety już nie ma wśród nas. Do najważniejszych z nich z pewnością należą: fajka profesora Bronisława Geremka, obraz Zbigniewa Lengrena (twórcy kultowego już Profesora Filutka i jego psa Filusia) i tomik poetycki pt. „Rovigo” z podpisem Zbigniewa Herberta.

Ale nie tylko książki, obrazy, grafiki i nagrania pojawią się na grudniowej Aukcji Charytatywnej. Prymas Polski Józef Kardynał Glemp przekazał swe pióro i papeterię, gen. Mirosław Hermaszewski, swą cenną pamiątkę – zegarek na rękę z miasteczka kosmicznego. O Aukcji pamiętał również prof. Jan Miodek darując w tym roku pióro i długopis znakomitej marki Waterman.

Te wspaniałe dary będą mogły licytować wszystkie osoby, które zaszczycą swą obecnością Aukcje w Ratuszu. Podobnie jak w roku ubiegłym IV Aukcja Charytatywna Kancelarii BSO Prawo & Podatki otwarta jest dla wszystkich chętnych do wspomożenia Kliniki. Dla osób nie biorących udziału w licytacji przedmiotów przewidziano możliwość zakupu cegiełki zaprojektowanej przez znanego wrocławskiego grafika Andrzeja Tylkowskiego. Wszystkie przekazane na licytację upominki można oglądać na specjalnie przygotowanej stronie internetowej – www.bramorski.pl/aukcja/. Na tydzień przed imprezą przedmioty zostaną wystawione w gablotach w Ratuszu, tak by każdy mógł obejrzeć tę wyjątkową kolekcję.

Uroczystość Patronatem Honorowym objęli ponownie Metropolita Wrocławski, abp. Marian Gołębiewski, Prezydent Wrocławia dr Rafał Dutkiewicz i Dolnośląska Izba Gospodarcza.

W tym roku Aukcję w Ratuszu zaszczyci swą obecnością Arcybiskup Metropolita Wrocławski Marian Gołębiewski, który wraz z prof. Janem Miodkiem będzie gościem honorowym naszej aukcji – mówi mecenas Krzysztof Bramorski

Gospodarzami wieczoru będą Marek Obszarny, dziennikarz TVP Wrocław i Konrad Imiela, dyrektor wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol, który poprowadzi licytację darów. Oprawę muzyczną Aukcji zapewni gość specjalny Martyna Jakubowicz. Znakomita polska wokalistka wystąpi z recitalem dla gości zebranych w Sali Wielkiej Ratusza.

Do udziału w IV Dorocznej Aukcji zapraszają ubiegłoroczni uczestnicy Aukcji. Wzięli oni udział w nagraniu specjalnego spotu telewizyjnego, którego emisję rozpoczęła już Telewizja Dolnośląska. Stacja wraz z Telewizją WrocławRadiem WrocławRadiem RAM obsługują medialnie przedsięwzięcie na bieżąco informując będą o kolejnych wydarzeniach związanych z Aukcją. Patronat medialny nad tegoroczną Aukcją objęły również dziennik Rzeczpospolita i tygodnik społeczno – polityczny Newsweek.

Lista przekazanych przedmiotów na IV Doroczną Aukcję Charytatywną Kancelarii BSO Prawo & Podatki:

1. autograf wiersza pt. „Ojcze Nasz” Aleksandra Rozenfelda

2. rękopis wiersza „Na obrzeżach poezji” Tadeusza Różewicza

3. tomik pt. „Opowiadania” Tadeusza Różewicza z podpisem autora i specjalnymi życzeniami

4. dzieło poezji konkretnej, poemat pt. „Zapominanie” Stanisława Dróżdża

5. gwasz na papierze Magdaleny Abakanowicz

6. grafika Andrzeja Pągowskiego z podpisem artysty

7. grafika Nanni Tedeschi przedstawiająca Papieża Jana Pawła II z autografem artysty

8. obraz Edwarda Dwurnika

9. obraz Zbigniewa Lengrena, znanego twórcy Profesora Filutka i jego psa Filusia

10. rzeźba Stanisława Wysockiego

11. historyczne pamiątki przekazane przez Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego

Książka o życiu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz zestaw historycznych kopert i kart pocztowych z okolicznościowymi datownikami

12. album „Polska. Duma historia, wielka przyszłość”. Dar Pary Prezydenckiej Państwa Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich

13. stylowy zegar biurkowy Prezydenta Lecha Wałęsy

14. ikona Matki Boskiej przekazana przez Jego Eminencję Kardynała Henryka Gulbinowicza

15. przechodnia statuetka Krasnala Dobrodzieja ufundowana w zeszłym roku przez Urząd Miasta Wrocławia

16. książka pt. „Teologia bliższa życiu” autorstwa Arcybiskupa Alfonsa Nossola

17. Książka prof. Tadeusza Brzezińskiego pt. „Służba Zdrowia Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie 1939-1946””

18. „Europa walczy 1939-1945” oraz dwutomowe dzieło „OD i DO. Najnowsze dzieje Polski według historii pocztowej” prof. Normana Daviesa z dedykacjami i autografem autora

19. tomik wierszy Zbigniewa Herberta pt. Rovigo z podpisem autora

20. płyty gramofonowe wraz z dedykacjami ofiarowane przez Irenę Santor

21. „Marzena się spełniają” – najnowsze płyty Majki Jeżowskiej

22. płyta CD pt. „Majewska - Korcz live” z podpisami artystów

23. płyty CD Hanny Banaszak i zapis recitali piosenkarki na DVD

24. płyty Michała Bajora: „Michał Bajor Live” oraz najnowszy album pt. „Inna Bajka”

25. fajka profesora Bronisława Geremka

26. pióro i długopis marki Waterman prof. Jana Miodka

27. pióro wieczne Prymasa Polski Józefa Kardynała Glempa

28. wyjątkowa papeteria ofiarowana przez Prymasa Polski Józefa Kardynała Glempa

29. zegarek gen. Mirosława Hermaszewskiego z miasteczka kosmicznego

30. zaproszenie poseł do Parlamentu Europejskiego, p. Lidii Geringer de Oedenberg do siedziby Parlamentu Europejskiego