statystyki

Kto, kiedy i na jakich zasadach może opatentować wynalazek

autor: Adam Makosz18.06.2013, 06:32; Aktualizacja: 18.06.2013, 12:41
Patenty są udzielane jedynie na towary, które zgodnie z przepisami prawa własności przemysłowej mogą być potraktowane jako wynalazki.

Patenty są udzielane jedynie na towary, które zgodnie z przepisami prawa własności przemysłowej mogą być potraktowane jako wynalazki.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca, który chce skutecznie chronić wytwarzane przez siebie unikalne towary, powinien zgłosić się do Urzędu Patentowego RP. Dzięki ochronie może pociągnąć konkurenta do odpowiedzialności cywilnej i karnej.

Reklama


Patenty są udzielane jedynie na towary, które zgodnie z przepisami prawa własności przemysłowej mogą być potraktowane jako wynalazki. Muszą więc być nowe, mieć odpowiedni poziom wynalazczy oraz nadawać się do przemysłowego stosowania. Jeżeli system antywłamaniowy do domów czy zabezpieczeń pojazdów lub kask motocyklowy wymyślony przez przedsiębiorcę spełnia powyższe wymagania, jak najbardziej kwalifikuje się do objęcia ochroną patentową.


Pozostało jeszcze 93% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama