statystyki

Telemarketerzy: nieznośni, nękający, ponad prawem. Czy naprawdę losują nasz numer przypadkowo?

autor: Tomasz Żółciak17.04.2013, 07:10; Aktualizacja: 17.04.2013, 14:32
  • Wyślij
  • Drukuj
Telemarketerzy

Telemarketerzyźródło: ShutterStock

Telemarketerzy nękają nas telefonami, twierdząc, że numer telefonu wylosował komputer. Zjawisko będzie się nasilało, bo w walce z nim strażnicy danych osobowych mają związane ręce.








  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 26

  • 1: M z IP: 81.190.158.* (2013-04-17 07:51)

    W nagrodę za wylosowanie naszego numeru powinni otrzymać od uczciwego sądu zakaz prowadzenia działalności w raz z odpowiedniej wysokości grzywną. W ten sposób skutecznie możemy promować tzw. zdrowy rozsądek.

  • 2: ala z IP: 31.63.161.* (2013-04-17 08:09)

    szlak mnie trafia jak dzwonią te paniusie od relkamy OKRASY na gotowanie ,podszywające sie pod telekomunikację orange ,reklama pościeli czy wełnianej chały do szału mnie doprowadzają i tak pozbędę sie tego stacjonarnego telefonu ale to samo jest w komórkach a to konkurs na dzwonek a to konkurs na nowe mieszkanie Boże kiedy to się skończy .

  • 3: t105n z IP: 81.219.254.* (2013-04-17 08:24)

    A ja sobie robię rozrywkę z takich durnych telefonów. Przykłady:
    1) odkładam słuchawkę, ale nie rozłączam się - niech sobie gada w przestrzeń;
    2) na każde pytanie ze strony telemarketera odpowiadam "Co?" lub "Nie rozumiem.", czym zmuszam go do wielokrotnego powtarzania tego samego, aż straci cierpliwość;
    3) podaję mu fałszywe dane, fałszywy adres (oczywiście nieistniejący), niech sobie wysyła zaproszenia, gdzie chce;
    4) zadaję mu absurdalne pytania, zupełnie niezwiązane z tematem - konsternacja w jego głosie jest bezcenna.

  • 4: j. z IP: 46.171.175.* (2013-04-17 08:45)

    A ja po prostu nie odbieram, a zo najwyżej wyciszam telefon, jeśli dzwoni ktoś z nieznanego mi, albo zatrzeżonego numeru.

  • 5: antyk z IP: 94.40.24.* (2013-04-17 08:47)

    A ja odpowiadam krótko staropolskim słowem "sp.." co tłumaczy się "będzie pani łaskawa się oddalić".

  • 6: lech71 z IP: 79.184.184.* (2013-04-17 08:55)

    Podobnie jest z zalewające klatki schodowe ,słupy ogłoszeniowe itp bezpłatnymi reklamami.Draństwo!!!

  • 7: Kuba z IP: 83.6.99.* (2013-04-17 09:03)

    To nie prawda, że nie można pozbyć się telemarketerów. Wystarczy podać jedną formułkę i sprawa załatwiona, ale Autor tekstu o tym już nie napisał. Polecam przećwiczyć na telemarketerzy sposoby opisane na tej stronie: http://jakubfrankiewicz.eu/jak-pozbyc-sie-telemarketera/
    Zwłaszcza wariant 1. Na prawdę skutkuje.

  • 8: emil z IP: 94.254.210.* (2013-04-17 09:07)

    A ja jako student pracowalem jako taki znienawidzony telemarketer. Wytrzymalem 2 miesiace. Stawki zenujace, warunki kiepskie i ciagle oko lidera na tobie. Poza tym kazali klamac i nabijac ludzi w butelke. Liczyly sie tylko statystyki bez wzgledu czy produkt typu internet zostal sprzedany osobie starszej niemajacej nawet komputera. Nasluchy liderow takze na porzadku dziennym wiec za byle co laduje sie na dywaniku. Teraz mam nieco inne spojrzenie na taka prace i tak to prawda - komputer losuje osobe do ktorej sie dzwoni z dostepnej bazy danych.

  • 9: gość z IP: 89.69.141.* (2013-04-17 09:12)

    Pewien Anglik nagrywał telefony od telemarketerów po wcześniejszym oświadczeniu, że nie życzy sobie telefonów. Na koniec wystawił rachunek firmie dzwoniącej za czas w pracy jaki poświęcił na te rozmowy. Wygrał sprawę w sądzie! Może to jest drogra ?

  • 10: nairam z IP: 88.156.114.* (2013-04-17 09:33)

    Dzwonią takie palanty i bardzo się mylą, że jak klienta zdenerwują to coś na nim zarobią. Szczególnie nieuprzemy (lub nie odbieram wtedy połączenia) jestem gdy nie wyświetla mi się numer klienta - wtedy z góry zakładam, że dzwoniący ma złe zamiary. Swoją drogą tłumaczenie, że losowe wybieranie numerów to nie jest przetwarzanie moich danych to kretyństwo. Mój numer to część moich danych!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie