statystyki

Telemarketerzy: nieznośni, nękający, ponad prawem. Czy naprawdę losują nasz numer przypadkowo?

autor: Tomasz Żółciak17.04.2013, 07:10; Aktualizacja: 17.04.2013, 14:32
  • Wyślij
  • Drukuj
Telemarketerzy

Telemarketerzyźródło: ShutterStock

Telemarketerzy nękają nas telefonami, twierdząc, że numer telefonu wylosował komputer. Zjawisko będzie się nasilało, bo w walce z nim strażnicy danych osobowych mają związane ręce.

reklama



reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję


reklama


  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 27

  • 1: J - 23 z IP: 89.231.115.* (2015-06-24 11:24)

    K...A czy do tych bezmózgowców nie dociera że ludzie mają serdecznie dość tego telefonicznego terroryzmu. Widać nie dociera. Tylko człowiek o wysokiej kulturze osobistej i posiadający mózg który służy do myślenia będzie wiedział- 1 - Jak ktoś mówi NIE ! to nie będzie po chamsku wciskał się tylko zakończy rozmowę. 2 - Jak ktoś nie odbiera to znaczy że nie życzy sobie i nie należy dzwonić.

  • 2: ang z IP: 46.169.61.* (2013-08-16 11:02)

    Dostalam raz maila reklamowego z informacja na końcu, ze mój adres zostal zakupiony na allegro od tego i tego użytkownika.

  • 3: marianna z IP: 83.8.45.* (2013-04-20 16:29)

    Otrzymuję średnio 5 telefonów tego typu dziennie.W sobotę i niedzielę mam spokój.Jeżeli na telefonie ukazuje się komunikat"telefon ukryty",nie odbieram go.Telefony zastrzeżone znajomych ,mam wpisane w książkę telefonu i wyświetlają informacje kto dzwoni.

  • 4: wojtek z IP: 95.160.111.* (2013-04-20 14:43)

    A do mnie dzwonia od jakiegos czasu takie nr tel ktore sie wyswietlaja moze ktos mi podpowie jak mozna je przyblokowac bo jak wiadomo odbierze sie to chyba nabije do dorachunku 0 01 31 36 11 582 lub 0 01 26 93 24 556

  • 5: paratus z IP: 77.254.69.* (2013-04-20 13:17)

    Zablokowałem odbiór telefonów z tzw. "numerów ukrytych" i nękanie mnie niechcianymi ofertami, spadło o jakieś 90%.

  • 6: ja z IP: 109.95.206.* (2013-04-19 15:58)

    Może trzeba by było spróbować odpowiedzieć telemarketerowi z banku dzwoniącego z ofertą kredytu, że jesteśmy dłużnikami, mamy na karku komornika i cieszymy się bardzo, że w końcu ktoś chce nam dać kolejny kredyt. :D

  • 7: Jaskiniowiec z IP: 80.53.75.* (2013-04-18 12:22)

    gdy dzwoni do mnie PAni z banku - mówię, że jestem zamożny i pożyczek mi nie trzeba,
    gdy dzwoni od polisy ubezpieczeniowej - mówię, że jestem sam jak palec, a dalszej rodziny nienawidze i się nie ubezpieczę,
    gdy dzwoni w sprawie pościeli - mówie, że śpię nago, bo jestem gorący chłop,
    gdy dzwoni w sprawie garnków - odpowiadam, że żrę surowiznę
    Raczej zbyt często mnie nie nagabują.

  • 8: Magdalena z IP: 79.185.165.* (2013-04-18 08:22)

    Chyba nikt nie lubi telemarketerów, ale nie rozumiem też ludzi, którzy tak jak t105n robią sobie z nich żarty. Czy nie lepiej powiedzieć że nie jesteśmy zainteresowani ofertą i się rozłączyć? Większość z komentujących tu osób widzę że myśli tylko i wyłącznie o sobie, a nie zdaje sobie chyba sprawy z tego że ludzie którzy pracują na tzw. słuchawkach robią to bo nie mają innego wyjścia, chcą pracować a że innych ofert pracy nie ma, czy to ich wina? Trochę szacunku do drugiego człowieka...

  • 9: Kamila z IP: 77.61.167.* (2013-04-17 17:08)

    W Holandii jest na to dobre rozwiazanie. Wystarczy zarejestrowac sie na pewnej stronie internetowej, podac swoj nr tel i dane osobowe i nie otzymasz juz zadej oferty przez tel..Od czasu gdy sie tam zarejestrowalam, nikt do mnie nie zadzwonil. Do danych znajdujacych sie na tej stronie maja dostep wszystkie firmy..:) Jesli ktos bedzie probowal jest to bezprawne :)

  • 10: Nie do zniesienia z IP: 89.67.229.* (2013-04-17 17:01)

    Od lat nie ma mojego numeru telefonu stacjonarnego w książce telefoniczenj, a telefony z telemarketingu nie przestają dzwonić, ostatnio systematycznie, natrętnie przynajmniej raz w tygodniu dzwoni dodatkowo wróżka z horoskopem; nie ma na nich siły a w Człowieku narasta agresja, bo nic do nich nie dociera, niektórzy dzwonią nawet po kilka razy dziennie, podchodzi to pod stalking, coś z tym trzeba w końcu zrobić bo to faktycznie jest nie do zniesienia; ja póki co mam taki sposob, że odbieram i od razu rozłączm rozmowę, żeby mieli koszt, gdyby każdy tak robił, to wysokie rachunki za telefon a wyniki zerowe może by ich trochę ostudziły :)

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię