NSA: na budowę każdego budynku trzeba mieć pozwolenie

13.01.2012, 18:06; Aktualizacja: 13.01.2012, 18:39

Jakikolwiek budynek, czy to dom, czy szopę, można wznieść jedynie po uzyskaniu pozwolenia, w przeciwnym razie trzeba go rozebrać - wynika z piątkowego wyroku NSA. Samowola mogłaby być zalegalizowana tylko, gdyby była zgodna z miejscowym planem zagospodarowania.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • jowita(2012-01-14 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    jak, to sie ma do zakopanego.gdzie powstaja domy, bez zezwolenia w tym kraju sa rowni i rowniejsi. jak to goral mowi ,jak postawisz to juz bedzie stalo.

    Odpowiedz
  • z(2012-01-14 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    Naprawdę? Plany zagospodarowania przestrzennego powstają na podstawie ustawy prawo budowlane?

    Kto pisze te artykuły?

    Odpowiedz
  • wjw(2012-01-15 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    Ano w Zakopanem nie budują tacy jak Deska ale panoczki z W-wy.
    A tak na marginesie to poziom GP stale idzie ostro w dół.
    Cieszę się, że zrezygnowałem z prenumeraty.To była słuszna decyzja.

    Odpowiedz
  • a(2012-01-16 13:45) Zgłoś naruszenie 00

    MPZP powstaja w oparciu o ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym 27 marca 2003r.

    Odpowiedz
  • St@n(2012-02-21 18:53) Zgłoś naruszenie 00

    PANIE DESKA - jestem z panem
    Jakie jest w tym kraju prawo własności i gdzie każdy ma prawo do zabudowy.
    Lobbing samorządowców-decydentów gminnych, architektów, planistów czuwają nad tworzeniem prawa przeregulowanego, dowolnych interpretacji prawa - co jest w interesie prawników.
    TO JEST PRAWDA - bo sądy nie miałyby pracy - jakby prawo było proste.

    Odpowiedz
  • joasia(2012-02-24 15:15) Zgłoś naruszenie 00

    Cyt. plan zagospodarowania określają akty prawa miejscowego, które powstają na podstawie ustawy Prawo budowlane. Bzdury, nie ustawy Prawo budowlane, tylko ustawy o Planowaniu przestrzennym.!!!

    Odpowiedz
  • kazmaz60(2012-02-28 11:22) Zgłoś naruszenie 00

    Czy na płot pomiedzy sąsiadami też potrzebne zezwolenie gdy jedna ze stron wgrodziła się.Gdy granica jest wytyczona przez geodete a sąsiad nie chce oddać tego co zagrabił Co w takim przypadku nalezy.

    Odpowiedz
  • aszur 56(2012-07-03 18:37) Zgłoś naruszenie 00

    Czym to (nasze?) prawo różni się od praw zaborców? To Państwo, to zachłanny chciwiec. Tylko mu daj i daj. Urzędasy mają za dużo możliwości decydowania, a tym samym są skorumpowani do cna. Niech mi ktoś powie o patryjotyźmie, to go opluje. Ryba psuje się od głowy, a sejmie panuje cwaniactwo legislacyjne. Ale to im się skończy, sami się wykończom własnym chciwym prawem. Już nie długo, koniec ich bliski.

    Odpowiedz