zaloguj się do e-DGP
statystyki

Aplikacja legislacyjna potrwa rok

skomentuj

Coroczny nabór na aplikację legislacyjną polega na przeprowadzeniu rozmowy z kandydatami zgłoszonymi przez urzędy.

Publikacja: 3 września 2010, 03:00 Aktualizacja: 3 września 2010, 19:22

Treść zablokowana

Aby przeczytać całość artykułu, musisz się zalogować. Jeśli posiadasz już login i hasło, wprowadź je. Jeśli nie, zapraszamy do bezpłatnej aktywacji konta.

Rejestracja jest darmowa!

Dostęp do treści w serwisie jest całkowicie bezpłatny. Wystarczy się zalogować. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta, zapraszamy do jego stworzenia. Zajmie to nie więcej niż kilka minut.

Logowanie

Rejestracja › ‹ Logowanie › ‹ Zmiana hasła › ‹ Resetowanie hasła › ‹ Usuwanie konta

Rejestracja

Administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz.U. z 2002 roku, nr 101, poz. 926 z późn. zm.) jest INFOR Biznes Sp. z o.o. z siedzibą ul. Okopowa 58/72,01-042 Warszawa i INFOR PL SA z siedzibą ul. Okopowa 58/72,01-042 Warszawa. Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez INFOR Biznes Sp. z o.o. i INFOR PL S.A., w celu świadczenia usług, w celu archiwizacji, a także sprzedaży produktów i usług oferowanych przez spółki Grupy INFOR PL oraz dla potrzeb działań marketingowych podejmowanych przez spółki z Grupy INFOR PL w tym przez INFOR Biznes Sp. z o.o. lub INFOR PL SA, samodzielnie lub we współpracy z innymi podmiotami. Dane osobowe mogą być udostępniane spółkom z Grupy INFOR PL, jak i podmiotom współpracującym lub uprawnionym organom. INFOR Biznes Sp. z o.o. jak i INFOR PL SA zapewniają realizację uprawnień wynikających z ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz.U. z 2002 roku, nr 101, poz. 926 z późn. zm.), w szczególności umożliwiają ich poprawianie, jak i uzyskanie informacji odnośnie przetwarzania danych.









Komentarze: 13

  • 1: Jak G-NO warta jest ta aplikacja z IP: 174.36.199.* (2010-09-03 07:07)

    za 18 000 !!! to można sobie poczytać w każdym dzienniku ustaw. Tak dziurawych i źle napisanych przepisów jak Polskie to chyba nie ma chyba nigdzie.

  • 2: Wujo z IP: 109.243.11.* (2010-09-03 10:49)

    Kolejna aplikacja na wyciągnięcie pieniędzy. Można to nazwać szkoleniem i zaproponować rozsądne koszty - jeśli w ogóle ktoś jest zainteresowany.

  • 3: wx z IP: 91.150.197.* (2010-09-03 12:19)

    Przepisy powinien pisać prawnik - praktyk, a nie legislator. A już koszt tej aplikacji wyliczony na 18 tysięcy to już gruuuba przesada. Potem szuka się oszczędności niewiadomo gdzie, a tutaj państwowe instytucja mają wydawać kilkanaście tysięcy na jakiś kurs, który równie dobrze mógłby być przeprowadzony korespondencyjnie.

  • 4: an z IP: 77.253.250.* (2010-09-03 19:11)

    tyle kasy za taka aplikiacje , po prostu szok!!! -mam pytanie czy zapłacenie taqkiej kasy jest już gwarancją ukończenia tej aplikacji, czy też istnieje ryzyko oblania egzaminu końcowego?

  • 5: kuklux z IP: 95.178.34.* (2010-09-04 10:15)

    ale chodzi o jakość!!!
    dotychczasowe doświadczenia wskazują że ci niby fachowcy często mają jeszcze mniejszą wiedzę niż ci co piszą ustawy a ich opinie mają duże znaczenie dla losów ustaw.
    niestety opinie autorytetów też sprowadzają się do uzasadniania danej woli politycznej i mogą być dwie skrajne sprzeczne w tej samej sprawie.

    Teoretyczna roczna aplikacja legislacyjna nie ma sensu chyba że pilnowaliby oni strony formalnej - do dziś nie ma ustawy jak pisać akty prawne, a stare rozporządzenie RM wszystkim loto.

    Opiniować powinny ośrodki akademickie jako prace zbiorowe katedr (żeby nie było widzimisie jednej osoby) i do tego nieograniczone konsultacje społeczne - czyli możliwość zgłoszenia pomysłów - czyli coś na kształt ustawy lobbingowej.

  • 6: kuklux z IP: 95.178.34.* (2010-09-04 10:17)

    i tu kasy nie ma co oszczędzać bo głupia ustawa zatruje życie milionom ludzi i koszty zmarnowanych - czasu i pieniędzy są ogromne.

  • 7: Gobo z IP: 85.222.87.* (2010-09-04 12:57)

    Zmieniać się będzie, ale tylko na gorsze - dopóki ustawy będą tworzone przez psujów-posłów, nie mających zielonego pojęcia o prawie, a co dopiero o legislacji.

  • 8: Patrzący z boku z IP: 83.31.134.* (2010-09-05 14:04)

    Urzędy powinny zatrudniać absolwentów prawa, zamiast wysyłać urzędników, zazwyczaj nieprawników, na kosztowną aplikację legislatorską. Będzie lepiej i taniej. Tylko, że problem jest gdzie indziej - polityka rekrutacyjna w urzędach jest, delikatnie mówiąc, niejasna. Brak jasnych kryteriów przyjęć nie jest problemem odnoszącym się wyłącznie do aplikacji legislacyjnej.

  • 9: zimny_nick z IP: 83.5.61.* (2010-09-06 13:53)

    Jaki student prawa idzie pracować do urzędu ?
    Ten, który niezbyt wiele się na studiach nauczył.

    Praktyka w pisaniu chociażby aktów prawa miejscowego jest niezbędna. Na studiach prawniczych pojawiają się takie zajęcia, sam miałem okazje odbyć i powiem szczerze, że troszeczkę trzeba posiedzieć nad rozporządzeniem, ustawami i samą materią sprawy.

    Jak dobrze wszyscy wiedzą, nawet jeden przecinek może zmienić postać rzeczy...

  • 10: . z IP: 83.31.119.* (2010-09-06 14:20)

    W kontekście obecnej sytuacji na rynku pracy, mitem jest pogląd, że tylko niedouczeni absolwenci zdecydują się na pracę w urzędzie. Problemem jest polityka rekrutacyjna w urzędach, która uwzględnia kryteria pozamerytoryczne.

Twój komentarz
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Zapisz się na bezpłatny newsletter Gazety Prawnej

Wywiady i Komentarze

Wyszukaj w Panoramie Firm

Sonda:

Czy bierzesz udział w konkursach internetowych?

Wyszukaj w Encyklopedii

Galerie zdjęć

Twarze Biznesu

Zapisz się na bezpłatny newsletter