Właściciel samowoli budowlanej łatwiej ją zalegalizuje

autor: Arkadiusz Jaraszek10.05.2010, 03:00; Aktualizacja: 10.05.2010, 10:36

Nielegalnie budowane domy na działkach bez planów będzie można zatwierdzić i uzyskać warunki zabudowy, nawet jeżeli budowa domu już się zakończyła.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Stan@(2010-05-11 07:18) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z Panem Baltazarem
    Pan Jaraszek znowu nie wie o czym ma pisać - znowu jakiś knot bez rzetelnych wiadomości.
    Jak GP może dopuszczać takie artykuły.
    Jak widać to KROKOWIANIN ma rzeczywiście problemy - a ALA niech głupot nie wypisuje, albo zapozna się z problemem

    Odpowiedz
  • Krokowianin z Krokowej od DOERINGA(2010-05-10 06:45) Zgłoś naruszenie 00

    Oto następna podpucha Pani MACIŃSKIEJ.
    Tyle lat siedzi w tym temacie - i przez tyle lat niczego więcej nie mówi i nie podejmuje działań prawnych do zmiany przepisów.
    A co z terenami które są podzielone przed nastu laty a gminy ich nie wprowadzają do zagospodarowania przestrzennego.
    Temat SŁYNNEJ GMINY KROKOWA jest znany Pani Macińkiej znany też od nastu lat - I CO - i nic w tym temacie się nie robi.
    Prowadzi się fikcyjne narady, pogaduchy do flaczuchy - a statystyka rośnie jak i kasa urzędników - a LUD może czekać

    Odpowiedz
  • ala(2010-05-10 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    Z tego wynika,że tak jak za komuny będzie mozna wybudować sobie wieżowiec w dzielnicy willowej jesli ma się na to ochotę...!!!

    Odpowiedz
  • Krakowianin(2010-05-10 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    do Ali -chyba Pani nie zna tematu bo to że ktoś wybudował sobie coś za własne ciężko zarobione pieniadze i jeszcze Pani gani możliwośc oficjalnej legalizacji a czy Pani wie że On będzie musiał tak jak Pani zrobić plany- mapki i jeszcze zapłacic 50.000zł -w jednym ma pani racje gdy chodzi o więzowce -olbrzymie salony czy markety ale nie żal pani przecietnego Polaka który aby zaoszczedzic grosz wybudował malutki budynek a potem go troche poszerzył lub zabudował balkon lub taras imusi go zburzyć lub zapłacićkare mnie jest wstyd za prawodawców i tych co nic nie robia i wyciągają tylko ręce do państwa ato za 100zł mieszkanko ato pomoc w kredycie albo TBS lub mieszkanko od Gminy.Jakie Przyjazne Państwo-wstyd senatorzy i posłowie

    Odpowiedz
  • Rafał(2010-05-10 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    zaraz, zaraz... czy aby ta nowelizacja to nie zostsała uchwalona (na skutek wyroku TK) 8 października 2008 r. i obowiązuje od 6 grudnia 2008 r. ???
    Wówczas właśnie z art. 48 ust. 2 PB usunięto "w dniu wszczęcia postępowania"!

    Odpowiedz
  • Baltazar(2010-05-10 20:56) Zgłoś naruszenie 00

    Dokładnie Panie Rafale !!! Znowu GDP napisało tekst cokolwiek bez sensu w obszarze prawa nieruchomościowego. Kilka tygodni temu strzelili takie "babole" trzy dni z rzędu :)

    Odpowiedz
  • asia(2010-05-14 15:05) Zgłoś naruszenie 00

    jezeli ktos wybuduje budynek gospodarczy na zgloszenie a urzednik sie na niego uprze ze ma go nrozburzyc bo przekroczyl 2m2 to tez nie ma racji wlasciciel . prosze odpowiedziec .

    Odpowiedz
  • TERESA(2010-06-20 22:27) Zgłoś naruszenie 00

    odp. dla asi tak nie ma racji wlasciciel bo urzednik zawsze ma racje BARDZO BYM CHCIALA ZEBY URZEDNICY ODPOWIADALI ZA ZLE DECYZJE SWOJA PENSJA MOZE BY BYLI OSTROZNI

    Odpowiedz
  • PETENT(2010-09-17 12:30) Zgłoś naruszenie 00

    najgorszy ze wszystkich urzedow to sa uezedy w Kielcach .Nadzor budowlany i Architektura bardzo dobrze sie uzupelniaja zeby tylko nie przyznac racjipetentowi. Ale dla samowoli budowlanych swoich kolesi robia wszystko co w ich mocy ,nawet oplacaja za nich sprawy aby tylko udowodnic ,ze osoba ktora ich podala nie jest strona i nie beda wszczynac postepowania.BARDZO PROSZE ABY PRZYJRZEC SIE TYM SPRAWA

    Odpowiedz
  • leszek(2010-10-27 20:37) Zgłoś naruszenie 00

    proszę o pomoc.mam działkę budowlaną i wydane warunki zabudowy. na dzialce znajdują się ruiny po gospodarstwie.wykożystałem część z nich i wybudowałen oczywiście na tych fundamentach (dwie ściany już były)garaż 35m dach dwu spadowy kryty holenderką poniemiecką.cześć budynku jest z kamienia a część szalowana deską.wys. w kalenicy 5.5m. czy to legal?

    Odpowiedz