■  JUDITH Y. GLINIECKI W WIERZBOWSKI EVERSHEDS

Pierwszego września do kancelarii Wierzbowski Eversheds dołączyła Judith Y. Gliniecki. Jest ona prawnikiem z wieloletnią praktyką w Stanach Zjednoczonych i Polsce. Od przeszło 13 lat doradza firmom międzynarodowym inwestującym w Polsce. Judith Y. Gliniecki jest członkiem Rady Amerykańskiej Izby Handlowej, American Bar Association i Ohio Bar Association. Jest również wpisana na listę prawników zagranicznych spoza UE Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Jest absolwentką Wellesley College oraz Harvard Law School. W zakresie jej specjalizacji, poza inwestycjami zagranicznymi w Polsce, znajdują się również fuzje i przejęcia, transakcje transgraniczne, prawo własności intelektualnej i technologii informatycznych. Judith Y. Gliniecki objęła w kancelarii stanowisko Of Counsel.

 NOWA SIEDZIBA SQUIRE, SANDERS & DEMPSEY

Firma prawnicza Squire, Sanders & Dempsey L.L.P. zmienia siedzibę w Warszawie. Prawnicy przenoszą się do biurowca Rondo 1 przy rondzie ONZ, w którym na ósmym piętrze zajmą 1,5 tys. mkw. Przeprowadzkę zaplanowano na listopad 2007 r. Przypomnijmy, że w czerwcu z Kancelarii Squire Sanders odeszło dwóch kluczowych partnerów, mec. Krzysztof Wiater i Paweł Grzejszczak, którzy utworzyli i prowadzą polskie biuro kancelarii DLA Piper.

 POŁĄCZENIE DEWEY BALLANTINE LLP I LEBOEUF, LAMB, GREENE & MACRAE LLP

Pod koniec sierpnia dwie duże międzynarodowe firmy prawnicze - Dewey Ballantine LLP (Dewey Ballantine) i LeBoeuf, Lamb, Greene & MacRae LLP (LeBoeuf Lamb) ogłosiły zawarcie ostatecznej umowy w sprawie połączenia. Jej wejście w życie uzależnione jest jeszcze od zatwierdzenia przez partnerów. Połączenie zaowocuje powstaniem jednej z najważniejszych nowojorskich firm prawniczych o rozbudowanym, światowym zasięgu, jednoczącej uznane i wiodące na rynku praktyki prawnicze z ich ponad 1300 prawnikami działającymi w 12 krajach i generującymi blisko 1 mld dol. rocznego przychodu.

■  GRYNHOFF, WOŹNY I WSPÓLNICY O ENERGETYCE

Prelegenci z kancelarii prawnej Grynhoff, Woźny i Wspólnicy w prestiżowych spotkaniach poświęconych zagadnieniom energetyki. Piotr Woźny oraz Wacław Knopkiewicz reprezentowali Kancelarię prawną Grynhoff, Woźny i Wspólnicy na seminarium: Prawne aspekty inwestowania w polską energetykę atomową, której organizatorem był Instytut Sobieskiego. Eksperci dokonali analizy prawa polskiego w zastosowaniu do budowy i uruchomienia pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej. Przedstawili również postulowane zmiany tego prawa w celu wsparcia inwestycji w omawianym sektorze. Wszyscy prelegenci z kancelarii Grynhoff, Woźny i Wspólnicy posiadają długoletnie doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorstw działających na rynkach regulowanych.

■  KANCELARIA RAFAŁA DĘBOWSKIEGO W LEŚNODORSKI ŚLUSAREK I WSPÓLNICY

3 września 2007 r. do grona wspólników kancelarii Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy dołączył wraz z kancelarią adwokat Rafał Dębowski. Nowy wspólnik będzie kierował departamentem ds. nieruchomości i inwestycji budowlanych. Adwokat Rafał Dębowski jest ekspertem w zakresie prawa nieruchomości, prawa budowlanego, inwestycji oraz prawa procesowego: cywilnego i administracyjnego. Pracując dla swoich klientów, wielokrotnie rozwiązywał złożone problemy prawne. Prowadził kompleksowe doradztwo prawne na rzecz inwestorów i deweloperów, w tym również zagranicznych.

KR