Radcowie prawni apelują o "ponowne rozważenie" ubiegania się o funkcję sędziego SN

10.08.2018, 10:34; Aktualizacja: 10.08.2018, 10:52
Sąd Najwyższy

Samorząd apeluje do radców prawnych, którzy złożyli akces do Sądu Najwyższego o ponowne rozważenie zasadności ubiegania się o stanowiska sędziów Sądu Najwyższego.źródło: ShutterStock

- Szczególny apel kierujemy do osób pełniących funkcje w samorządzie radców prawnych. Mając na uwadze dotychczasowe stanowisko naszego samorządu – ubieganie się o funkcję sędziego Sądu Najwyższego w aktualnej sytuacji pozostaje w oczywistej kolizji ze sprawowaniem funkcji w samorządzie radców prawnych. Misja tych osób w zakresie działalności samorządowej radców prawnych powinna ulec zakończeniu - czytamy w stanowisku Krajowej Rady Radców Prawnych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Radca Prawny(2018-08-10 12:41) Zgłoś naruszenie 2410

    najwyższy czas znieść przymus przynależenia do korporacji adwokackiej i czy radcowskiej....... Nie ma żadnych przeszkód, żeby istniało np. 15 dobrowolnych stowarzyszeń radcowskich, czy adwokackich.....

    Odpowiedz
  • nosek eskimosek(2018-08-10 11:25) Zgłoś naruszenie 1110

    Milczenie samorządów korporacji prawniczych, gdy PO dokonywała w lecie 2015 r. skoku na Trybunał Konstytucyjny (ktoś pamięta, że wybór dwóch sędziów przez PO/PSL TK z prof. Rzeplińskim uznał za niekonstytucyjny??), gdy PO/PSL zabierało Polakom z OFE ponad 100 mld zł, gdy opresyjne państwo użyło broni przeciwko górnikom w Jastrzębiu, gdy złodziej 50 zł został uniewinniony przez SN od zarzutów, gdy "sędzia na telefon" nie został usunięty ze stanowiska sędziego, gdy sędzia odpowiedzialny za sfałszowanie protokołu rozprawy nie został skazany z powodu znikomej społecznej szkodliwości czynu - to milczenie pozostawia tych ludzi poza nawiasem obecnej dyskusji na temat reformy Rzeczypospolitej. Czyny, jakich dopuszczają się sędziowie w stanie roztargnienia czy o wadze niskiej społecznej szkodliwości byłyby w przypadku zwykłego człowieka podstawą do ciężkich kar. Zwykły człowieku - pamiętaj o tym !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • iurus prawus (2018-08-10 11:26) Zgłoś naruszenie 117

    Nie radcowie ale Prezydium KRRP czyli organ wykonawczy (wierchuszka), który oczywiście naciągnął swoje kompetencje jak gumę w starych majtach. Organ ten bynajmniej nie reprezentuje poglądów wszystkich radców, którzy są niezależni w wykonywaniu swojego zawodu. Przypomnę tylko, że zgodnie z ustawą KRRP ma prawo do "udzielanie opinii o projektach aktów prawnych oraz przedstawianie wniosków dotyczących unormowań prawnych". Nie ma bynajmniej prawa do wzywania lub doradzania radcom prawnym aby nie korzystali z przepisów obowiązujących ustaw.

    Odpowiedz
  • Ala(2018-08-10 13:05) Zgłoś naruszenie 104

    a co tam u byłego prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych /kiedyś zatrzymanego przez CBA czy odzyskał 30 000 zł ? https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/Byly-minister-do-pani-notariusz-obsypywalem-cie-prezentami-oddaj-mi-teraz-pieniadze-aa-9ANn-2jUj-4wjk.html

    Odpowiedz
  • sceptyk(2018-08-10 13:50) Zgłoś naruszenie 88

    Ad Radca Prawny. W pełni popieram. Była kiedyś ustawa o licencjach prawniczych. Dobrze by było wrócić do tej idei, byle koszty były mniejsze niż składki do korporacji.

    Odpowiedz
  • Państwo z tektury(2018-08-11 15:35) Zgłoś naruszenie 32

    Kasta adwokacka też miała jak w raju, adwokat mógł zniszczyć własnego klienta przez zaniechania, okraść i jak z komornikami pozostawał bezkarny... albo brać czynny udział w złodziejstwie jak z kamienicami, wszyscy w tym rady wszystko wiedziały i co? I jajco!

    Odpowiedz
  • le-vy(2018-08-10 13:23) Zgłoś naruszenie 28

    Wreszcie Ktoś poszedł po rozum do głowy - dalsza kłótnia w branży to punkty wyborcze dla PiS-u

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gdzie PIS ma instynkt samozachowawczy?(2018-08-13 08:23) Zgłoś naruszenie 11

    PIS zachowuje się dziwnie. Zamiast dać magistrom prawa możliwość pracy poza korporacjami w ramach zawodu doradcy prawnego, to PIS wspiera korporacje, które są organizacjami rozpolitykowanymi i atakującymi PIS na każdym kroku.

    Odpowiedz