statystyki

Wyższy próg dochodowy do Funduszu Alimentacyjnego

autor: Michalina Topolewska22.05.2018, 19:00
Zmiana progu nie wpłynie na znaczne zwiększenie liczby uprawnionych do pomocy z FA.

Zmiana progu nie wpłynie na znaczne zwiększenie liczby uprawnionych do pomocy z FA.źródło: ShutterStock

Z 725 zł do 800 zł ma wzrosnąć próg dochodowy, który pozwala otrzymać świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego (FA) osobom mającym problemy z uzyskaniem alimentów na dzieci od zobowiązanych.

Podwyżka kryterium została zapowiedziana w informacji na temat projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy skuteczności egzekucji świadczeń alimentacyjnych, który został właśnie wpisany do prac legislacyjnych rządu. Wynoszący 725 zł miesięcznie próg obowiązuje od 1 października 2008 r., kiedy weszły w życie przepisy dotyczące świadczeń z FA. Od tamtej pory nie był w ogóle podnoszony, będzie to więc jego pierwsza waloryzacja.

– Biorąc pod uwagę to, jak w ciągu tych 10 lat zamrożenia kryterium rosły wynagrodzenia, w tym najniższa pensja, jest to zdecydowanie zbyt niska podwyżka – ocenia Iwona Janeczek ze Stowarzyszenia Dla Naszych Dzieci.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Waldek Schulz(2018-05-23 17:30) Zgłoś naruszenie 20

    Haha jednak Ci co mają rentę socjalną i prawo do alimentów to alimenty stracą z FA . Przekroczony dochód będzie o 22 . Bo dochód z samej renty socjalnej za rok 2018 wyniesie 9.871 ,84 ÷12 = 822 zł.i klops .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane