SN: Prezes Trybunału Konstytucyjnego nie ma zdolności sądowej

12.09.2017, 12:25; Aktualizacja: 12.09.2017, 13:25
Przewodniczący składu sędziowskiego, sędzia Maciej Pacuda przed ogłoszeniem wyroku

Przewodniczący składu sędziowskiego, sędzia Maciej Pacuda przed ogłoszeniem wyrokuźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Prezes Trybunału Konstytucyjnego, niezależnie kto nim jest, nie ma zdolności sądowej, więc rozstrzygnięcie sądu okręgowego o odrzuceniu wniosku ówczesnego prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego o tzw. zabezpieczenie, było prawidłowe - ocenił Sąd Najwyższy.

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • SN chce byc ALfa i Omega czyli rz adzić jak Stalin(2017-09-15 08:31) Zgłoś naruszenie 30

    SN jest tylko trzecią włądzą jedną z tzrech m a chce zastępować Parlamenty i TK. TO staliniowskie zapędy z PRL. Wymagana Ustawa przywracająca SN na jego miejsce

    Odpowiedz
  • Vox 61(2017-09-13 00:00) Zgłoś naruszenie 12

    Irytujący jest ten relatywizm w interpretacjach przepisów prawa. Każda siła polityczna propaguje opinie swoich autorytetów co przy braku TK i uległości SN prowadzi nieuchronnie do anarchii. .

    Odpowiedz
  • Norbert(2017-09-12 21:26) Zgłoś naruszenie 50

    Orzeczenie SN jak najbardziej poprawne. Generalnie SN i sądy powszechne nie są powołane do rozstrzygania sporów pomiędzy prezesem TK a sędziami TK i nie ma co się oburzać na SN. Podobnie by było z każdym sędzią sądu powszechnego czy SN. Jeśli były prezes TK chciał powstrzymać kogoś od orzekania powinien szukać uprawnienia dla siebie do podjęcia kroków.

    Odpowiedz
  • BD(2017-09-12 14:17) Zgłoś naruszenie 283

    Orzeczenie jak najbardziej poprawne i należało się go spodziewać. Powstaje pytanie - jak zwykły obywatel ma się poruszać w tym absurdalnym systemie prawa, gdy nawet profesor prawa, Prezes TK (pewnie też sam tego wniosku nie pisał), składa wniosek, który ulega odrzuceniu ?

    Odpowiedz
  • Mecenas(2017-09-12 14:14) Zgłoś naruszenie 274

    ten "sędzia" co zadał to pytanie Sądowi Najwyższemu - nie zdałby egzaminu z KPC na III roku studiów prawniczych....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz