statystyki

Nie można złożyć skargi do sądu administracyjnego na upomnienie z gminy

autor: Marcin Nagórek08.08.2017, 10:14; Aktualizacja: 08.08.2017, 12:42

Prowadzę niewielką firmę. Ostatnio gmina wezwała mnie do uiszczenia opłat za śmieci za pół roku (kilka tysięcy złotych). Nie zgadzam się z tym. Czy mogę złożyć skargę na to upomnienie do sądu administracyjnego, skoro gmina grozi, że będzie egzekwować opłaty?

Reklama


Upomnienie (wezwanie) nie odpowiada żadnej z form działania administracji publicznej, o których mowa w art. 3 par. 2 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (dalej: p.p.s.a.). W konsekwencji nie można wnieść skargi do sądu administracyjnego na takie pismo gminy (por. m.in. wyrok NSA z 14 grudnia 2010 r., sygn. akt II OSK 2392/10). Skargi będzie można ewentualnie składać w toku postępowania egzekucyjnego dotyczącego wspomnianej opłaty.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam już kod SMS
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama