Opozycja złożyła w Sejmie projekt stowarzyszenia "Iustitia" dot. zmian w KRS

24.03.2017, 10:28; Aktualizacja: 24.03.2017, 10:47
Krzysztof Paszyk (PSL) podkreślił na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie, że jest to projekt proobywatelski, a nie polityczny, projekt, który gwarantuje pluralizm w KRS i który zapewni, że KRS będzie kształtowana w sposób demokratyczny.

Krzysztof Paszyk (PSL) podkreślił na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie, że jest to projekt proobywatelski, a nie polityczny, projekt, który gwarantuje pluralizm w KRS i który zapewni, że KRS będzie kształtowana w sposób demokratyczny.źródło: ShutterStock

Kluby PO, Nowoczesnej i PSL złożyły w piątek w Sejmie projekt dot. zmian w Krajowej Radzie Sądownictwa, który przygotowało Stowarzyszenie Sędziów "Iustitia". Propozycja sędziów to odpowiedź na krytykowany przez to środowisko rządowy projekt reformy KRS.

Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • s.Magda W.(2017-03-24 14:21) Zgłoś naruszenie 42

    Przerażający chocholi taniec. Projekt Iustiti zakłada, że w wyborach do KRS będą uczestniczyć wszyscy sędziowie. Opozycja obecnie popiera ten projekt, ale kiedy opozycja rządziła, to wówczas zupełnie obce były jej takiego pomysły i uchwaliła ustawę, która w jeszcze większym stopniu marginalizowała udział w samorządzie sędziowskim sędziów sądów rejonowych. W pracach nad tą ustawą brała udział KRS, której ten niedemokratyczny pomysł bardzo się podobał. Ustawa tylko dlatego upadła, że prace legislacyjne nie zostały zamknięte przed końcem kadencji poprzedniego sejmu. Skutek autorytarnych rządów Jarosława Kaczyńskiego jest taki, że nagle wszyscy pokochali demokrację.

    Odpowiedz
  • podsądny(2017-03-25 14:09) Zgłoś naruszenie 10

    Kto jak kto ale Pani Wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak nie powinna bronić KRS w dotychczasowym kształcie. We wrześniu 2011 r Ministerstwo Sprawiedliwości wydało obwieszczenie o zwolnieniu 3 stanowisk sędziego sądu okręgowego w Sądzie OKręgowym w Katowicach. W Monitorz Polskim nr 90 z 2011 poz 941 znajduje się zapis, że jednym z 10 kandydatów na 3 wolne miejsca w SO w katowicach jest sędzia Sądu Rejonowego Katowice Wschód Barbara Dolniak. 11 maja 2012 r KRS w Uchwale podał, że kandydatami na 3 wolne miejsca w SO w Katowicach są - Joanna Małgorzata Lorens - Lech Bartłomiej Ogiewa -Mariusz Bartłomiej Witek Kandydatura Pani Sędzi Barbary Dolniak przepadła. Należałoby postawić pytanie dlaczego. A może zapytać o to samą zainteresowaną. Czy w jej przypadku nie zadziałal funkcjonujący od lat w sądownictwie nieprzejrzys- ty zgniły układ. Znała swój dorobek zawodowy, wszystkie plusy i minusy w sądzeniu w SR Katowice Wschód. Dziwić się należy, że Pani Sędzia Barbara Dolniak tak łatwo pogodziła się z takim werdyktem KRS. Niestety tak funkcjonuje tzw układ-ustawka. Jest wcześniej uzgodnione / w tym przypadku szefostwo SO w Katowicach/ kto dostaje stanowiska. O jednych kandydatach niezasłużenie pisze się świetne opinie a w opiniach innych pomija się zasługi lecz wyolbrzymia nieistotne fakty. Takteż było z przypadkiem Pani Sędzi Barbary Dolniak. Pani Wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak,która tak aktywnie uczestniczy w obronie skostniałego, nieprzej- rzystego układu w wymiarze sprawiedliwości powinna mieć w pamięci swoją porażkę w karierze zawodowej, która być może zaważyła na tym, że sądzenie zamieniła na politykę.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane