Rewolucja w egzaminach na prawo jazdy: WORD-om przestanie się opłacać oblewać zdających

autor: Tomasz Żółciak14.03.2017, 07:56; Aktualizacja: 17.03.2017, 10:38
Za część praktyczną egzaminu trzeba zapłacić 140 zł

Za część praktyczną egzaminu trzeba zapłacić 140 złźródło: ShutterStock

PiS chce zerwać z zasadą, że im więcej kandydatów obleje WORD, tym więcej zarobi. Co prawda nad nowelizacją przepisów dotyczących funkcjonowania systemu zdobywania uprawnień do kierowania pojazdami pracuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB), ale zdaniem parlamentarzystów prace za bardzo się ślimaczą.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (45)

  • rtek12350(2017-04-20 03:10) Zgłoś naruszenie 10

    Brawo wreszcie ktoś się zainteresował tym dziadostwem i patologią w USA za pierwszym razem zdaje 75% kandydatów i co są gorszymi kierowcami od nas !!!!

    Odpowiedz
  • nitka(2017-04-05 21:46) Zgłoś naruszenie 10

    I bardzo dobrze :) Ja miałam tak duży stres, że oblałam za pierwszym razem, noga trzęsła mi się bardziej niż waliło moje serce ;) W każdym razie za drugim razem łykałam ziołowy nervomix control i podeszłam do egzaminu spokojniutka, opanowana i spokojna :) Oczywiście zdałam , wszystko przeszłam bez najmniejszego komentarza ze strony egzaminatora ;)

    Odpowiedz
  • eza(2017-03-20 17:00) Zgłoś naruszenie 10

    Wreszcie że coś sie w tej kwesti zmieni, egzaminatorzy to byli bogowie. Brawo Panie Kaczyński. To samo z kadencyjnościa Burmistrzów Wójtów , z pooczątku trochę robia licza sie z ludzmi a potem juz idą układy ,układziki, bez kija nie podchodz.

    Odpowiedz
  • Artek12350(2017-03-18 00:21) Zgłoś naruszenie 51

    Brawo PIS wreszcie ktoś być może zrobi porządek z tym dziadostwem.Kasa dla WORD i egzaminatorów a głupi ludzie niech płaczą i płacą po 10 razy.Czy bezpieczeństwo na drodze to tylko jazda a może drogi, stan techniczny pojazdu,warunki pogodowe,wyobraźnia itp......

    Odpowiedz
  • łuki (2017-03-17 07:59) Zgłoś naruszenie 00

    Jerzy, dziewczyna z dwoma głowami .... - ale mi tu historie opowiadasz. Może jeszcze miałą trzecią nogę i mimo to zdała. Koleżanka , jak tak oblewa, to niech odwołuje się. Nie musisz stawać w jej obronie. Więcej obiektywizmu. A mniej, myślenia ch...jem.

    Odpowiedz
  • Jerzy (2017-03-17 07:19) Zgłoś naruszenie 70

    W Stanach dziewczyna z dwoma głowami przyjechała na egzamin własnym autem i zdała za pierwszym razem bez problemu, tutaj jest totalne dno i metr mulu. Koleżankę oblewali z dziesięć razy, straciła masę pieniędzy i czasu a jak nie dojechala na egzamin bo pociąg się zepsuł to kasa przepadala, totalna głupota. Jak młodzi maja łapać pracę jak ze zrobieniem głupiego prawa jazdy jest taki problem, totalne dziadostwo i kaszana. Może w końcu ktoś zrobi z tym porządek bo jesteśmy zacofani z tym ze sto lat, patologia.

    Odpowiedz
  • jerry(2017-03-16 23:20) Zgłoś naruszenie 10

    Osoby, które są w temacie to wiedzą, że to jedna wielka ściema, Tutaj chodzi o przerzucenie pieniędzy z jednego miejsca w drugie. Trzeba zmienić przepisy dotyczące egzaminowania a nie porównywać zdawalność w Polsce z innymi krajami. Dlaczego nikt nie poda ile osób oblewa na placu manewrowym i czy na przykład w innych krajach też są tak beznadziejne zadania służące do nabijania kasy a nie do sprawdzania umiejętności kursanta. Póki najważniejsze na egzaminie będzie patrzenie się przez tylną szybę ruszając do przodu to tak będzie.Patologia, od ilu lat są te same zadania a czas idzie do przodu. Dlaczego na placach manewrowych samochody ciężarowe, autobusy jeżdżą tylko do przodu i tyłu a motocykle wokół słupków, ponieważ każdy wie, że jak wyjedzie z placu, to z jazdą w ruchu miejskim raczej nie będzie problemu. Miała być zniesiona jazda pasem ruchu po łuku, ale okazało się, że jest to najbardziej dochodowe zadanie dla wordów. Czy uważacie, że plac manewrowy jest niezbędny do sprawdzania umiejętności osób przystępujących do egzaminu?

    Odpowiedz
  • Cezar(2017-03-16 14:18) Zgłoś naruszenie 00

    Papier prawa jazdy zwalnia od odpowiedzialności.

    Odpowiedz
  • filo(2017-03-16 08:22) Zgłoś naruszenie 01

    Może należy powiązać wynagrodzenie egzaminatorów i dochody szkoły jazdy z wynikami kursantów na egzaminach?

    Odpowiedz
  • Instruktor (2017-03-15 23:11) Zgłoś naruszenie 23

    Jedna wielka ściema,pieniądze za egzaminy zamiast wordu zabierze rząd,a z egzaminami nic się nie zmieni,bo żeby tak się stało trzeba zmienić ustawę o egzaminowaniu,więc nie ma co słuchać tych bajek,bo to jest tylko skok na łatwą kase

    Odpowiedz
  • Piotr(2017-03-15 22:27) Zgłoś naruszenie 101

    Witam. Moim skromnym zdaniem - a mam trochę doświadczenia w zakresie nauczania przyszłych kierowców - należałoby chętnym na zdobycie prawa jazdy przeprowadzić podstawowe badanie psychotechniczne. Gwarantuję że 8 % przyszłych kursantów nie musiałoby ponosić niekończących się wydatków. Faktycznie nie wszyscy mają predyspozycje aby opanować teorię i praktykę jazdy i jeszcze zastosować to wszystko na zatłoczonych polskich drogach.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • cetar(2017-03-15 12:45) Zgłoś naruszenie 64

    Bzdury... nic to nie zmieni do momentu kiedy w samochodzie jest kamera a przepisy egzaminacyjne są bardzo rygorystyczne nie znajdziecie takiego wariata egzaminatora, który się podłoży i nie będzie widział błędów. Finansowanie z budżetu państwowego to powrót do socjalizmu umożliwiający zatrudnianie kolejnych Misiewiczów w WORDach... Szkoda tylko, że wyborcy dają się nabierać na tego typu pijarowe zagrywki...

    Odpowiedz
  • Byly mistrz motocrosu(2017-03-15 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    Cos jest nie tak z nami ulanami na drogach,po 35 letnim pobycie na zachodzie ja kaskader raidowiec boje sie jezdzic po polsce bo tu sie najezdza i zajezdza na inne pojazdy a za to na zachodzie zabjeraja prawko bo to zbrodnia,auto jest do bezpiecznego poruszania sie a nie do napasci

    Odpowiedz
  • Krajo(2017-03-15 09:36) Zgłoś naruszenie 51

    Ciekawe na jakiej podstawie zostanie ustalony planowany budżet WORDów. Ilości etatów, zdawalności, ilości egzaminów w poprzednim roku ? Każde z tych kryteriów będzie kompletnie oderwane od efektywności działania WORDów i skończy się w większości marnowaniem publicznych pieniędzy, które pójdą na utrzymywanie kolejnej armii urzędników opłacanych bez związku z efektami pracy.

    Odpowiedz
  • Diki(2017-03-15 09:11) Zgłoś naruszenie 53

    Do prowadzenia pojazdów mechanicznych nie nadaje się kazdy i to trzeba sobie jasno powiedzieć. Dzisiaj panuje powszechne przekonanie, ze prawko trzeba mieć, a to bzdura.

    Odpowiedz
  • Jan S(2017-03-15 07:57) Zgłoś naruszenie 61

    Najwyższy czas, nareszcie ktoś przyszedł po rozum do głowy.

    Odpowiedz
  • takijeden(2017-03-15 07:18) Zgłoś naruszenie 45

    Na kilkudziesięciu komentujących 99% to "miszczowie" kierownicy. Odsetek byłby wyższy tylko regularnie po weekendzie, topnieją szeregi tych którzy nieopatrznie dostali prawko i samochód od ojca. Pamiętam jak kiedyś pisaliście, żądaliście, kamer w samochodach. I co się okazało, że po ich zamontowaniu gwałtownie spadła zdawalność: nie dawało się naciągąć wyczynów "miszczów". Teraz ta sama śpiewka: Jestem mistrzem kierownicy- zły instruktor i spisek Państwa przeciwko mojemu prawu jazdy. Oczywiście nikt nie wspomni, że są kamery i każdy może pokazać, że dobrze jechał.

    Odpowiedz
  • Monte(2017-03-14 22:04) Zgłoś naruszenie 148

    Tu nie chodzi o jakość tu chodzi o pieniądze m.in na 500plus

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Instruktor Nauki Jazdy(2017-03-14 21:59) Zgłoś naruszenie 611

    1. po pierwsze - wbrew pozorom coraz łatwiej jest zdać egzamin , ale są kursanci którzy porostu NIE zasługują by zdać w tym momencie czy później. 2. po drugie - ponad połowa nie zdanych egzaminów to przez psychologię , stress itd a nie specjalne oblewanie kursantów już nie da się tak łatwo oblać kursanta przy kamerach, internetach, hejtach, straszeniu sądem. 3. statystyki mówią same za siebie, liczby nie klamia - w UE jesteśmy najgorszymi kierowcami i jednym z najgorszych na świecie - 10,15 lat temu zwalano to na drogi 4. po czwarte - proszę zosnać się z kosztami publicznymi związanymi z kierowcami - wszyscy płacimy za zniżoną infrastrukturę podczas zwyklej kolizji nie kierowca, potem sad, kuratorów, pogotowie, policję - MY wszyscy płacimy i płacimy najwięcej w UE - a Wy mówicie że Egzaminatorzy się uwzięli.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Teodor(2017-03-14 20:54) Zgłoś naruszenie 30

    *****

    Odpowiedz