statystyki

Specjalistów od prywatności czekają nowe wyzwania

autor: Sławomir Wikariak20.02.2017, 07:20; Aktualizacja: 20.02.2017, 08:17
W tej chwili w Polsce jest ok. 15 tys. administratorów bezpieczeństwa informacji (ABI). To niezależni eksperci znający się na ochronie danych osobowych wpisani do specjalnego rejestru generalnego inspektora ochrony danych osobowych.

W tej chwili w Polsce jest ok. 15 tys. administratorów bezpieczeństwa informacji (ABI). To niezależni eksperci znający się na ochronie danych osobowych wpisani do specjalnego rejestru generalnego inspektora ochrony danych osobowych.źródło: ShutterStock

Czy dzisiejsi administratorzy bezpieczeństwa informacji automatycznie powinni zostać inspektorami ochrony danych? GIODO jest przekonany, że to bardzo dobry pomysł.

Reklama


W tej chwili w Polsce jest ok. 15 tys. administratorów bezpieczeństwa informacji (ABI). To niezależni eksperci znający się na ochronie danych osobowych wpisani do specjalnego rejestru generalnego inspektora ochrony danych osobowych. Choć nie musieli zdawać urzędowych egzaminów, to jednak przepisy wymagają od nich posiadania niezbędnej wiedzy.


Pozostało jeszcze 89% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam już kod SMS
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama